שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום שני, 04/07/2022 - 03:28
כמות צפיות למאמר זה: 3161
מערכת סולארית

מערכת סולארית

(מאת: sun green)
19/12/12

מערכת סולארית היא מערכת העושה שימוש בקרני השמש להפקת אנרגיה. בעידן של מודעות לאיכות הסביבה, מניעת התחממות כדור הארץ ושמירה על הסביבה והמשאבים הטבעיים, אנרגיה סולרית בדמות של מערכת סולארית היא הצורה הפופולארית ביותר להפיק אנרגיה. נכון להיום מערכת סולארית עושה שימוש בשתי טכנולוגיות מתקדמות, טכנולוגיה תרמו סולארית וטכנולוגיה פוטו וולטאית. כל המידע אודות מערכת סולארית בכתבה הבאה.

מהי אנרגיה סולארית

מקור השמש הוא המקור הטבעי והנפוץ ביותר. התכונות של קרני השמש מאפשרות שימוש רחב של האנרגיה מהשמש להפקת אנרגיה חשמלית ומהוות מקור טוב להפקת אנרגיה. קליטה של קרני השמש להפקדת אנרגיה מבוצע לצורך חימום של נוזלים המאפשרים הפקת חשמל באמצעות קיטור המפעיל טורבינה או המרה ישירה של קרני השמש לאנרגיה חשמלית.

מהי מערכת סולרית?

מערכת סולרית היא מערכת אשר עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לצורך יצירת אנרגיה מקליטת קרני השמש. מערכת סולרית מתקדמת היא מערכת אשר עושה שימוש בטכנולוגיית תרמו סולארית או בטכנולוגיית פוטו וולטאית. את המערכת הסולרית מתקינים על גגות הבתים או על פרגולות על מנת לאפשר את קליטת קרני השמש באופן האופטימלי ליצירת האנרגיה החשמלית.

מערכת סולרית פוטו וולטאית

מערכת סולארית פוטו וולטאית היא מערכת אשר עושה שימוש בקרני השמש באופן ישיר וממירה אותן ישירות לאנרגיה חשמלית. מערכת סולרית פוטו וולטאית מורכבת מלוחות סיליקון ייחודיים המהווים מראות אשר קולטות את קרני השמש המומרים לאנרגיה חשמלית באופן מידי. המערכת מותקנת על גגות הבתים על מנת לאפשר את ההגיעה המקסימלית של קרני השמש.

מערכת סולארית פוטו וולטאית היא מערכת חדישה יחסית ולא נעשה בה שימוש נרחב נכון להיום מאחר והיא לא מאפשר הפקה מירבית ומספיקה של אנרגיה חשמלית, היא אינה עובדת במהלך הלילה או בימים בהם אין שמש והיא יקרה יחסית. למרות השימוש הדל במערכת סולארית פוטו וולטאית התחזיות הן שהיא תורחב לשימוש נרחב יותר בעתית עם התפתחות ושדרוגים של הטכנולוגיה הקיימת והורדת המחירים.

מערכת סולארית תרמו סולארית

מערכת סולארית אשר עושה שימוש בטכנולוגיה תרמו סולארית היא מערכת אשר עושה שימוש בקרני השמש לצורך חימום של נוזל שיהפוך לקיטור ויפעיל טורבינה אשר תפיק חשמל. מערכת תרמו סולרית היא מערכת נפוצה מאוד אולם גם היא כמו המערכת הפוטו וולטאית תלויה בקיום קרני השמש ולכן מהווה מקור חלקי להפקת חשמל. המערכת התרמו סולארית מותקנת על גגות של בתים או על פרגולות ונחשבת למערכת יקרה יחסית.
שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©