שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום שני, 04/07/2022 - 03:16
כמות צפיות למאמר זה: 3977
לוגו

חימום הבית בעזרת הסקה

(מאת: coldpoint)
16/01/13

החורף מתקרב ואתו עולה השאלה כיצד לחמם את הבית. נכון שבישראל רוב השנה קיץ ומזג האוויר הוא חם במיוחד, וגם בחורף הטמפרטורות כאן לא מגיעות קרוב מידי לאפס, אך עדיין הקור בחורף מחייב חימום של הבית. המודעות ההולכת וגוברת לשמירה על כדור הארץ, יוקר החשמל ועוד שיקולי נוחות מביאים רבים לחשוב שנית על אופני החימום הנהוגים בבתיהם. יותר ויותר בתים משיקולי בטיחות ונוחות בעיקר בוחרים להתקין הסקה מרכזית.

המצאה חדשה?

המאמר הבא מסביר מעט מהי הסקה מרכזית וכיצד היא עובדת. בוודאי תופתעו לשמוע כי הסקה מרכזית אינה המצאה חדשה. מדובר בשיטת חימום שקיימת כבר מאות שנים ומקורה הוא באירופה הקרה. עיקרון פעילותה של מערכת הסקה הוא בחימום של מים והזרמה שלהם בצינורות שמגיעים את כל חדרי הבית. לשם כך כל מערכת שכזאת כוללת ארבעה רכיבים שכל אחד מהם הוא בעל תפקיד משמעותי בחימום הבית.

איך זה עובד?

כל מערכת הסקה כוללת תנור שמחמם את המים. זה נעשה על ידי חומר גלם כמו למשל נפט, גז או חומרים אקולוגיים שפועלים על שבבי עץ ממוחזרים. דבר נוסף שהיא כוללת זו מערכת מים סגורה. אותם מים שחוממו על ידי תנור ההסקה זורמים בתוך צינורות שזורמים בכל רחבי הבית. בכל מערכת הסקה תמצאו גם רדיאטור שתפקידו להוציא את החום אל תוך החדר שבו הוא מותקן. גם משאבות וצינורות מרכיבים את המערכת והן אחראיות לוויסות בין הרמה של זרימת המים ובין הצינורות ברחבי הבית.

התקנה

התקנה של מערכת הסקה נעשית על ידי איש מקצוע שמומחה להתקנה של מערכות כאלו. ניתן להתקין מערכת הסקה בבתים פרטיים או בדירות. בדרך כלל התקנת מערכת הסקה מתבצעת בשלבי בניית הבית, אך ניתן גם להתקין את המערכת לאחר בניית הבית במסגרת שיפוץ הבית למשל. עלות ההתקנה של מערכת מסוג זה אינה זולה והיא נחשבת מלאכה מורכבת שדורשת ידע מקצועי ומיומנות, אך אם נחשוב על הטווח הארוך מדובר שיטת חימום שהיא גם בטיחותית וגם זולה בהרבה מכל שיטת חימום אחרת.

עלויות

לא זו בלבד שהיא גם מחממת בצורה טובה יותר אלא גם ידידותית יותר לסביבה ולכם נחשבת פחות מזהמת. חימום הבית במזגן, תנור חשמלי או תנור נפט הם גם מזהמים הרבה יותר וגם עולים לטווח הארוך יותר מאשר עלות הסקה מרכזית. לכן, אם אתם בונים בית חדש א שוקלים לשפץ דירה ישנה, כדאי לחשוב על התקנה של מערכת הסקה מרכזית. התקנת מערכת כזו תחסוך לכם עלויות בטווח הארוך ולכן כדאי לשקול זאת היטב.


שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©