שיפוצים טיפים ומאמרים חברות ומוצרים עיצוב פנים אדריכלים שאלות ותשובות המומלצים
יום שני, 04/07/2022 - 03:06
כמות צפיות למאמר זה: 16928
שיפוצים

בניה קלה

(מאת: טל זולצברג)
05/10/14

בניה קלה ומהירה בצפון

אחד הטרנדים הבולטים בענף הבניה בארצות הברית, טרנד שהגיע לאחרונה גם לישראל ובעיקר לאיזור הצפון, הוא הבניה הקלה. מדובר במושג מענף הבניה שהולך וצובר תאוצה ומבסס את מעמדו בעולם. מדוע?

מדוע בניה קלה זולה יותר מבניה רגילה

בניה קלה היא למעשה סוג של בניה שקורמת עור וגידים באמצעות חלקים קטנים יחסית ובעזרת בניה של חלקים מסוימים מבעוד מועד, חלקים אותם יהיה ניתן לצרף באופן מיידי לבנייה קיימת והיתרונות שלה רבים. ראשית מדובר כמובן בפן הפיננסי. בניה קלה הינה זולה באופן משמעותי מבניה רגילה זאת בשל מספר גורמים. גורם אחד הוא צוות הפועלים שעובדים על הבניה הקלה, כאשר כמות הפועלים הנדרשת לבניה שכזו נמוך משמעותית מאלה שבונים באופן הרגיל והמוכר. הגורם השני הוא עלות החומרים שברוב המקרים זולה הרבה יותר מהחומרים בהם משתמשים בבניה הרגילה. הגורם השלישי הוא כמות אנשי המקצוע, כאשר כמו בעניין הפועלים, גם כאן כמות אנשי המקצוע בבניה הקלה היא קטנה משמעותית מכמות המעורבים בבניה הרגילה. הגורם הרביעי והאחרון הוא זמן העבודה, כאשר בבניה הקלה זמן הפעילות של כל העוסקים במלאכה הוא קצר יותר מאשר בבניה הרגילה.

הייחוד של בניה קלה בצפון

ההבדל השני בין בניה קלה לבניה רגילה הוא שיטת העבודה. בניה קלה היא הרבה יותר נוחה לתפעול ואף הרבה יותר מהירה, זאת בשל העובדה שאין צורך להשתמש בכלים כבדים ומנופים, מה שמקצר את תהליכי העבודה בצורה משמעותית. עוד הבדל בין הבניות הוא למעשה הבדל שנגרם באופן ישיר כתוצאה מההבדל הקודם ומאחר שבבניה הקלה אין שימוש כמעט כלל וכלל בכלים הכבדים. כל כלי, בין אם מדובר במנוף ובין אם מדובר בשופל, גורמים להרבה לכלוך והרבה אבק. אי הכנסתם של הכלים הללו למתחם הבניה הופכת את הבניה הקלה לבניה הרבה יותר נקייה ובאופן אוטומטי גם לידידותית הרבה יותר לסביבה, ומאחר כי בניה קלה בצפון הרבה יותר שכיחה מאשר בניה שכזאת בשאר חלקי הארץ, זה מעניק לה יתרון נוסף בשל השטחים הירוקים שיש באיזור, ובעיקר בשל העובדה שבמקומות מסוימים כמו הקריות ומפרץ חיפה רמת הזיהום היא כל כך גדולה שכל בניה שלא תעלה אותה תהפוך למבוקשת הרבה יותר.

כיצד משפצים בבניה קלה

אך יחד עם כל היתרונות של הבניה הקלה לעומת מקבילתה הרגילה, עולה השאלה כיצד משפצים בניינים שנבנו בבניה קלה. הדרך אינה שונה בין בניה קלה בצפון לבין בניה קלה בשאר חלקי הארץ ולמעשה הינה זהה לחלוטין. עקב העובדה שהבנייה הזו אינה מצריכה פעילות של כלים כבדים ואינה מסכנת בזוהמה ולכלוך את דיירי הבניין, בניה קלה נעשית ללא כל צורך בפינוי התושבים וניתן לבצע אותה לצד המשך החיים התקינים של כל הדיירים באופן כמעט מלא.

שיפוצים
קבע כאתר הבית | הוסף למועדפים | אודות רמונט | תקנון | המערכת | פירסום באתר | מפת האתר | קישורים | יצירת קשר | הצעות לייעול
לכל הזכויות שמורות לפורטל שיפוצים רמונט הכל לבנייה, שיפוצים ועיצוב הבית ©